Na čem dělám 16.3.2020

Díl 7 z 8 v seriálu Na čem dělám

Včera to bylo dost narvané, tak bude pondělní souhrn. Teď je to celé tak trochu zamotané kvůli koronaviru a karanténa to asi ještě víc zkomplikuje. Uvidíme jak se bude dařit dál, ale zákaz vycházení by mohl některé projekty posunout. Jenom homeoffice se dvěma dětmi doma je challenge samo o sobě.

Industra labs

Čtvrtek byl dost super, samozřejmě proběhla spousta diskuzí o tom jak to bude vypadat dál, ale i tak se něco stihlo. Mě se podařilo dodělat závity v držáku nástrojů do soustruhu, jenom jsem si to zapomněl vyfotit, tak snad brzo budou fotky z použití. Přibyl nám jeden staronový člen, z čehož mám obrovskou radost, protože se zajímá metalworks a hodně se vyzná. Každé další znalosti posouvají labs obrovskými kroky vpřed visit.

S předtuchou blížící se karantény jsme se ještě spontánně potkali jenom já, Sergei a Šimon abychom spíš symbolicky zavřeli. Sergei udělal vekou sklizeň svých hydroponických salátů. Já sbalil nějaké vybavení na domácí tuning v době karantény a provedl jsem velkou čistku na sdílených pracovních stolech. Naštěstí jsem zvyklý jak vypadá bordel po holčičkách doma, jinak by mě mohly různé lahůdky dost vyvést z míry. Teď už jenom uhlídat stav, kamera tam je a zlého muže na špinavou práci máme 🙂

Vypálil jsem domů novou krabici na Lego, tak aby rypadlo dostalo trochu slušný skladovací prostor. Samozřejmě jsem zblbnul v tom spěchu bočnice a budu si je po karanténě muset vypálit znovu.

COVID 19

Přípravu na karanténu jsem ani moc hrotit nemusel, protože rezervy normálně máme. Jenom jsem zachytil u Bistra jeho 3D tisk k respirátoru a tomu jsem neodolal. Díky svým koníčkům mám respirátor na práci, ale problém je samozřejmě spotřebák, protože s množstvím filtrů na několik měsíců nikdo nepočítá. S tím že ty filtry budou totálně nedostupné se taky zrovna nepočítalo. Do rozšíření se dá cvaknout libovolná látka nebo jiné filtrační médium. Jasně, doufám, že na ně nedojde. Jasně účinnost půjde do kopru, ale pořád bude výrazně lepší než nic. Martina se jako většina lidí se šicím strojem pustila do šití látkových roušek pro kolegyně a tak to u nás vypadalo jako preperská fabrika.

Další díly seriálu<< Na čem dělám 8.3.2020Na čem dělám 22.3.2020 >>

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.