Na čem dělám 2.2.2020

Díl 5 z 8 v seriálu Na čem dělám

Je tu další týdenní report. Tentokrát to píšu fakt poslední den bez přípravy a spíš koukám do fotoalba co jsem vlastně dělal. Bylo to hektičtější než obvykle.

Industra Labs

Na projekty v Industře se mi přes týden podařilo nakoupit spoustu materiálu a tak se bude snad něco víc hýbat. Krom nákupu hliníkových supershine.com.sg/wp-admin okiesurf.com/wp-admin viasatdistribuidorautorizado.com/wp-admin saigon-saigon.com/wp-admin atelierfantastique.com/wp-admin hiddencameras.pk/wp-admin hotel-gedeon.com/wp-admin petrichorcommunity.xyz/wp-admin chanupx.fr/wp-admin ashleyrsanders.com/wp-admin pistek.eu/wp-admin kevinsmccarthy.com/wp-admin canlessair.com/wp-admin hotmusic.com.hk/wp-admin procureitllc.com/wp-admin samridhiplacements.com/wp-admin na držák malé frézky do soustruhu, se mi povedlo podařilo sehnat čtyřkilový špalek železa na přírubu pod čtyřčelisťové sklíčidlo. Ve čtvrtek jsem se Šimonovou podporou konečně přepojil Proxxon frézku na novou desku driverů visit.

GRBL board s externími drivery

Původní provedení s drivery pro 3D tiskárny nebylo dostatečně silné. Tyto silnější drivery již nemají problém frézku udržet v chodu. První běh byl do tvrzeného polystyrenu, nemusím přece lámat frézy pro každý pokus. Pustil jsem tam jenom z Fusion360 gravírování nápisu LAB. Snad do příště udělám něco viditelnějšího.

První test s novou elektronikou

V sobotu jsme měli v Industře pronájem na párty a firma si zaplatila i laserování pro účastníky a tak jsem tam jel večer obsluhovat. Pálili jsme jim korkové podtácky s mexickými motivy a nějaké motivy na přání. Když jsme měli hotovo, tak jsme se Šimonem upnuli budoucí přírubu do soustruhu. Nedalo nám to, abychom si trochu nezakrouhali. Špalek byl křivě uříznutý tak, to dalo dost času ho srovnat.

Upnutý špalík v soustruhu
Bylo opravdu hodně co srovnávat
Jedno čelo srovnáno

No nebudu lhát, protáhlo se nám to do brzkých ranních hodin, ale byl to parádní relax. Jenom si tak točíte kličkou a modré špony odskakují na všechny strany.

Domácí automatizace

Tady jsem nic nového neprovedl, večery jsem trávil s montážní pěnou při odizolovávání bytu. Sousedi ob patro níž se pustili do rekonstrukce a součástí bylo řezání panelu. Špatně udělanou stupačkou nám dost bordelu vlítlo do bytu. Minulý týden bych považoval hodnotu prachových částic 150 po smažení na sádle za extrém. Už se na to dívám trochu jinak.

První den tragédie, večer jsem vypěnil stupačku. Druhý den děs, provrtal jsem prostup skrz linku k průduchu digestoře a vypěnil to. Třetí den to šlo, ale čtvrtý den odstranili ve spodním bytě práh a foukli ten bordel do celého baráku. Tak následovalo přelepování ventilátorů v koupelně a záchodě, tak abych omezil podtlak v bytě. Úspěch jenom částečný. Dál to snad nebude takový děs. Panely mají vyřezané, další tragédii čekám, až budou řezat drážky na nové zásuvky.

Z číny přistál druhý senzor prachu na venkovní měření a rozšířil hromádku toho co mi tu leží na stolu.

Blbiny

S holkama jsme zažili tunu srandy s aplikací MSQRD. Výměny obličejů, zvířecí čumáky a podobné kravinky nás zabavily na dobrou hodinku. Prý bych si měl sehnat buřinku.

Další díly seriálu<< Na čem dělám 26.1.2020Na čem dělám 8.3.2020 >>

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.