Ulomený USB disk

Usb disky jsou dnes úplně všude. Dost pravděpodobně se vám v tašce či batohu taky nějaký válí. Schválně si představte, co by se stalo, kdyby zrovna tento disk dnes přestal fungovat. Máte tam taky jedinou kopii dat tak jako uživatel z dnešního příběhu.

V tomto případě to nebylo tak jednoduché, že by disk ležel v batohu a přestal fungovat. Většinou to bývá barvitější příběh. Viděl jsem už USB flashky ukopnuté od počítače položeného na zemi, viděl jsem flashky rozšlápnuté i flasku přiskřípnutou ve skříni. Znám i flashky které přestanou fungovat po pádu na zem.

V nejlepším případě máte k dispozici zálohu dat a tak vašim jediným problémem může být jak USB disk ekologicky zlikvidovat. Ke mně se většinou dostávají ty disky, které jsou plné data bez záloh. V lepším případě pomůže disk rozebrat a přepájet ohnutím poškozená spojení konektoru. Pokud je úder dostatečně silný jako tentokrát, tak je potřeba konektor nahradit novým. Pokud to ještě vylepší výrobce USB disku špatně navrženými spoji tak se celá akce stává lepším dobrodružstvím. Tentokrát jsem litoval, že nemám k počítači připojený mikroskop, abych se mohl o cestičky podělit. Disk dostal nový konektor napájený na nová místa na desce a data se podařilo zachránit. Výsledná sestava nevypadá jako něco k chlubení, ale data žijí a to se počítá.

Ulomený USB flash disk

Jaké si z toho vzít ponaučení? Zkontrolujte si svoje USB disky a hezky si odzálohute data, o terá nechcete přijít. Taky mě můžete kontaktovat a můžeme se domluvit na konzultaci na téma jak to dělat automaticky, bezpečně a pohodlně. Jako poslední možnost si uložte můj kontakt aby jste věděli komu se ozvat, až ti ten svůj elektronický paleček zničíte.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.