Prism 4D unboxing

Právě dorazil můj nový Prism 4D a nedá mi to abych se nepodělil o pár fotek této nádhery, když už nemůžu jít v tomhle proklatém počasí hned pouštět.

Takhle to vypadalo po vybalení z krabice. Precizně vyvedné pouzdro příjemných rozměrů pro transport, dostatečně tuhé aby se drakovi nic nestalo. Jako měřítko je přiložena krabička sirek.

Prism 4D složený v pouzdře

Po otevření jde vidět v horní polovině dvě poutka pro upevnění ovládacích šňůr. To hodnotím jako skvělý nápad, protože druhé kratší šňůry budu určitě pořizovat. Ve spodní polovině tunýlek pro tyčky a kapsa pro samotný drak. Vše je velice úhledně poskládáno.

Prism 4D otevřené pouzdro

Při vytažení draka mě rozhodně zaskočila jeho hmotnost, je opravdu velice lehoučký. Měl jsem v ruce předchozí verzi Prism 3D a tak jsem na to byl skoro připraven, ale stejně mě to překvapilo. Možná proto, že jsem si to 3D tak nezapamatoval.

Prism 4D vybalený na podlahu

Následovalo složení do provozního stavu. Středová hliníková trubička byla na tyčky docela těsná, ale jinak vše proběhlo v pohodě. Líbilo se mi řešení koncovek na křídlech, ale nepodařilo se mi pořídit žádnou fotku která by byla dostatečně vypovídající. Vypínání látky je holt namakané.

Prism 4D v plné kráse

Ještě detail trubičky pro spojení tyček.

Prism 4D detali spojky

A pohled na křídlo.

Prism 4D křídlo

Tak fotky jste viděli teď se můžu věnovat popisu nákupu. Draka jsem si vybral proto, že jsem měl možnost si pohrát s verzí Prism 3D a moc se mi to líbilo. Zatoužil jsem potom taky po nějakém ultralehkém drakovi do malého nebo žádného větru. Od této verze slibovali trošku víc dračí chování tak uvidíme až se s ním dostanu ven. Nákup proběhl přes eBay. Jediný prodejce na kterého jsem narazil je North Coast Wind Power, který ochotně komunikoval a nabídl poštovné za $24 drak stál $94.95. Odesláno bylo sledovatelným balíkem tak přikládám i záznam časů přepravy aby jste měli přibližnou představu jak dlouho to trvá. Kdyby si náhodou někdo chtěl koupit to samé. Deset dní je myslím dobré scóre.

Zásilka podána dne 03.05.2010.
Zásilka dne 04.05.2010 odeslána do České republiky.
Zásilka dne 11.05.2010 převzata vyměňovací poštou 22000 – pošta Praha 120.
Zásilka dne 11.05.2010 předána k celnímu řízení.
Zásilka dne 12.05.2010 celně propuštěna do další přepravy.
Zásilka přepravována k dodací poště.
Zásilka připravována na dodací poště 60012 – Brno 102 k doručení.
Zásilka doručována dne 13.05.2010 poštou 60012 – Brno 102.
Zásilka dodána dne 13.05.2010 poštou 60012 – Brno 102.

A to je vše přátelé, dalšího článku se možná dočkáte až budu mít draka otestovaného. Případné dotazy neváhejte směrovat na můj email, který najdete v kontaktech.

Update: Lehce jsem draka vyzkoušel a stálo to za to. Bohužel jsem pouštěl jenom na 6m šňúrách na malém trávníku se špatným větrem, ale musel jsem to zkusit. Moc toho zatím s draky neumím tak nečekejte podrobný popis vlatností, jednoduše se mi to líbilo.
Narazil jsem ale na pár drobností, na které je dobré dát pozor. Tyčky přišly v pouzdře omotané rozpadající se gumkou, kterou jsem vyhodil. Neupevněně tyčky mají ale tendenci vypadnout dírou na kraji zipsu. Doporučuju gumičku nebo něco co udrží tyčky pohromadě. Dále jsem málem přišel o koncovku křídla když se odmotal provázek který napíná látku, tenhle problémmě snad bude provázet na všech dracích. Takže určitě hlídat jak jsou koncovky utažené. Naštěstí jsem při prvním letu nic nepřerazil a můžu se těšit na letiště a dlouhé šňůry.

Update:
Drak je to naprosto skvělý, letové pokusy s krátkými šňůrami byly blbost. Drak je nakrátko o hodně hůře ovladatelný a na reakci nezbývá tolik času. Takže pokud je to možné doporučuji na začátek určitě ty originální. Trochu válčím se zalepením hliníkové spojky a obávám se abych ji neztratil, ale to je jenom drobnost.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.