Náboj Novatec

Víkendová akce pro lidičky okolo webu nakole.cz byla naprosto super. Jenom kolo i já jsme dostali zabrat o něco víc než jsme mohli očekávat. Zjistil jsem, například že taková cesta z Lipníka do Hranic podél vody je po dešti naprosto nevhodná pro moji jízdu. Nebo, že zatáčet na šotolině opravdu nejde ve smyku a větru tak 80 km/h. No konečný výsledek téhle akce bylo kolo na špalkách a kompletní generálka. Pravidelné sřípání ze zadního náboje mě vyburcovalo k výběru a následnému nákupu náboje Novatec na průmyslových ložiscích rovnou s novým výpletem kola.. Díky tomu jsem se dostal na pořáídné vyčištění kazety. Čištění teda ještě předcházela ještě jedna príma akce s výrobou biče, který nebyl na skladě v mém oblíbeném obchodě.
Bylo to rychlé a určitě mám teď nějvětší bič v Brně(zkracovat se mi tu hliníkovou fošnu nechtělo, byla by to jenom další práce).

No kompletně jsem si teda vyčistil celé kolečko a po několika dnech bylo zkompletované i skoro nové zadní kolo. Celý natěšený jsem chvátal z obchodu nasadit a vyzkoušet ten zázrak.
A při kompletaci bajku koukám, že jsem zapoměl vyčistit přední kolo. Tu se stala další zásadní chyba, čistím čistím a hle proč mám prasklých 5 špic ve výpletu, to teda nebude zrovna košer stav. Sobota 10:00, nu což v Brně vím o jediném obchodě kde bych ještě mohl koupit špice na 20" kolo. Skáču rychle do šaliny, pohání mě představa parádní jízdy. Na obchůdku už z dálky vidím cedulku v sobotu 13.10 zavřeno. Pomóóóóc.
Když se něco má pokazit tak se to pokazí. Nahodil jsem alespoň 3 náhradní špice do vytipovaných pozic a přepletení předního kolo nechám na další díl seriálu.


První jízda na Novatecu
Je to paráda, takhle lehce jezdilo jenom jedno kolo co znám mámin prvorepublikový hasič (staré kolo příšerného vzhledu s nepochopitelně nepřekonatelnými jízdními vlastnostmi 🙂 ). Až si sedne výplet a přestane rachotit tak to bude parádně tiché. Cvrček není skoro slyšet a to se mi hodně líbí. Rozdíl odporu proti noname vyrachtanému náboji je opravdu obrovský. Další postřehy napíšu možná až po čase používání. Ještě mám trochu cukání pořídit Novatec i dopředu, když už to budu přeplétat.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.