Gogol Bordello

Skupinu Gogol Bordello jsem objevil poměrne nedávno a ani si vlastně nevzpomenu kde. Každopádně mě zaujali na první poslech, bylo to album Gypsy Punks / Underdog World Strike. Jejich živelná hudba má prostě koule.

Nejsem hudební odborník ani kritik, a spousta lidí považuje můj hudební vkus za šílený. Poslechněte sami a uvidíte, na ochutnávku jde najít pár kousků i na youtube: Gogol Bordello – start wearing purple Gogol Bordello – Not A Crime . Něco z jejich nového alba Super Taranta (pojmenována podle tarantely, rituální hudby z Itálie) je k mání i na jejich profilu na Myspace-Gogol Bordello.

Jejich hudba se asi nedá dost dobře zaškatulkovata a myslím že by o to ani nestáli. Míchá se u nich punk, balkánská muzika a asi tisíc dalších příměsí. Za vše mluví to jak se označují v profilu Myspace: Death Metal – Melodramatický populární song – Japonská klasická hudba(nic z toho by mě asi nenapadlo :-)).

Kapela vyspoupí letos 24. listopadu v pražském Divadle Archa, takže jestli vás to nadchlo stejně jako mě, máte příležitost vidět je na živo. Mě se to teda asi nepodaří.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.