Jak přepravovat lehokolo

Udělal jsem asi opravdu hloupé rozhodnutí, povezu svou novou hračku ukázat domů na vánoce. No jo, ale jak ji tam dostat s krosnou plnou dárků a cukroví. Volba je jasná hodím to bráchovi do auta(náklaďák) na druhé straně Brna  a pak už to bude pohoda.

Cesta ze Starého Brna na Řipskou
Teorie říká, že s kolem je možno cestovat pomocí DPMB(Městská hromadná) i vlakem.
Naivně jsem myslel, že to vlakem půjde snáz protože je větší. Na vlaku je i byrokracie větší a po lehce nesouvislé rozpravě na informacích jsem tuhle možnost navždy zapudil. Před šestou ranní jsem vesele nahodil své obrovské kolo do prázdné šaliny pohodlně dorazil s obrovskou krosnou na zádech(s tou se na lehokolo fakt nedá lehout) na nádraží. Jako další dopravní prostředek jsem si vybral průměrný trolejbus cha. I s běžně dlouhým kolem by to v tomhle prostředku byl problém a co teprve s touhle dlouhou příšerou. Vyzkoušel jsem několik způsobů a nejvíc se mi osvědčilo postavit kolo na zadní a zůstat na konci trolejbusu. Tak jsem nezavazel ani moc lidem a úspěšně dorazil na Řipskou a odtud už to bylo v klidu.

Překvapil mě nezájem řidičů DPMB, který mi na prosto vyhovoval a skoro jsem s ním ani nepočítal, měl jsem dojem, že mě s tím musí vyhodit hned v první minutě kdy se s tím tam začnu pasovat a nestalo se tak. Cyklistům teda DPMB vřele doporučuju v případě nutnosti.

Doma jsme měl možnost vyzkoušet kolo na lehkých kopečcích u kterých vím jak těžce by to do nich mělo jít. I ty kopce časem půjdou, ale zatím moc nejdou.
O vánocích se běhěm chvilky naučili jezdit nejen sourozenci, skoro jsem si připadal jako nemehlo. Brácha už surfuje po netu a hledá co by se kde dalo splašit :-), takhle to začíná to znám. Jsem zvědavej jak to dopadne.

Lehni !

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.