První vyjížďky

Tak už na tom umím jezdit, kdo by to čekal. Můj první výlet vedl po cyklostezce do Tesca a byl to fakt silný zážitek, takhle rychle s tak malým úsilím jsem na klasice nikdy nejel. Minimální aerodynamický odpor je opravdu znát. Cesta je to v celku po rovince takže paráda. Poznávám ještě další vlastnost lehokola, nic pro intoverty, první člověk se vyptával jak se na tom jede a všeobecně jsem byl zdrojem rozruchu.

Další jízdní testy vedly na Červený kopec testnout jak je to teda s tou problematickou jízdou do kopce. Tady jsem se poprvé vyklopil na cestu. Pokud to neumíte tak se do kopce fakt nejde rozjet (zkoušel jsem to do kopce a na mokrých kostkách a už jsem byl na zemi). No do kopce je to opravdu o dost těžší než na klasice, nějak se do toho nejde opřít obzvlášť pokud už nemáte rychlost a máte co dělat s tím udržet směr. Tohle musím ještě potrénovat.

Jěště přidám postřeh nastudovaný z netu kterak přenášet lehokolo třeba do třetího patra jako já. Lehokolo je potřeba otočit koly nahoru a polstrovanou  sedačku opřít o rameno, až na tu váhu je to pohodlnější než nošení klasiky. Vzhledem k délce kola je teda potřeba dát trošku pozor při otáčení na schodech :-).

Lehu zdrar.

Leave a Reply

Your email address will not be published.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.